Zeszły tydzień

Twoje IP: 54.92.164.184
Data: 2018-09-24

Oaza na Ukrainie

W dniach od 10 do 19 lipca br., uczniowie i absolwenci naszej szkoły uczestniczyli w Oazie Parafialnej w Bojanach (południowo-zachodnia część Ukrainy, blisko granicy Rumunii i Mołdawii).  Organizatorem oazy był Zespół Szkół Publicznych i Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu.  W oazie wzięło udział 28 uczniów pod opieką nauczycieli. Duchowym opiekunem oazy był ks. Mateusz Wójcik.

Miejscem pobytu był dom Wypoczynkowo-Rekolekcyjny w Bojanach, którego dyrektorem jest ks. Marcin Miraś, były wikariusz i katecheta w naszej parafii.

Okres pobytu na oazie to czas wielu wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Każdy dzień był w pełni zaplanowany, ciągle coś się działo. Codzienna Eucharystia (sprawowana w różnych miejscach, w tym jedna z ks. Biskupem Leonem Dubrawskim – ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej) z bogatą oprawą liturgiczną, mnóstwo wspólnych śpiewów, ognisko, turniej tenisa stołowego, mecze siatkówki, konkurs karaoke, spacery, gra terenowa, wyjścia do sauny, wyjazdy na basen, do kręgielni, do kina 4 i 7D, paintball, dyskoteka, seanse filmowe to tylko niektóre z wymienionych punktów naszego programu oazowego.

W czasie oazy nie mogło zabraknąć wielu wspólnych wyjazdów do miejsc ważnych z punktu widzenia historii i kultury naszej Ojczyzny. Odwiedziliśmy m.in. Lwów, Kamieniec Podolski, Chocim, Czerniowce czy Obertyn (miejsce w którym patron naszej szkoły hetman Jan Tarnowski stoczył zwycięską bitwę ).

Ale najważniejsze jest to, że we wszystkim co robiliśmy było wiele radości. Udało się nam stworzyć prawdziwie przyjazną, miłą atmosferę, dzięki czemu czuliśmy się bardzo dobrze.

W dniu powrotu na oczach wielu pojawiły się łzy, każdy odczuwał smutek, bo cóż, żal było odjeżdżać. Dlatego tym bardziej mówimy do zobaczenia w przyszłym roku!!!SmileSmileSmile

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego pobytu na Oazie:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu
ul. Tarnowska 108, 33 - 112 Tarnowiec